?> Billy`s band ar programmu "Veco un Jauno"

Billy`s band ar programmu "Veco un Jauno"

E-mail Печать PDF

 

 

20. aprilī, 19.00

Rīga, Kongresu nams

Nopirkt Biļešuserviss

 

Atbildot uz daudzo skatītāju lūgumu.

Jaunā albuma prezentācija.

Ilgi gaidītais Sanktpēterburgas kulta grupas

Billy’s Band solokoncerts

„Jaunais un vecais”.

Grupa Billy’s Band ir unikāla parādība. Pirmo reizi grupa mūsu galvaspilsētu apmeklēja pirms trim gadiem, kad Rīgā notika Sanktpēterburgas dienas, un uzstādīja sava veida rekordu. Biļetes uz Billy’s Band koncertu izpirka jau tajā pašā dienā, kad tās parādījās pārdošanā. Kritiķi un žurnālisti savās sajūsmas pilnajās recenzijās šo muzikālo priekšnesumu nosauca par „lirisku līdz sāpēm un līdz asarām cietsirdīgu”.

Grupa Billy’s Band un tās dibinātājs Billijs Novaks ir viens no Sanktpēterburgas un Maskavas klubu dzīves spilgtākajiem atklājumiem. Īsā laikā grupa ieguva patiešām īstenu kulta statusu. Interesanti atzīmēt, ka sākumā kvartets Billy’s Band tapa kā „draugiem domāts joks”, andergraund projekts Pēterburgas naktsklubu bohēmiskajiem saietiem. Šobrīd grupa veiksmīgi uzstājas ar vieskoncertiem, piedalās prestižos mūzikas festivālos, uzstājas televīzijā, tanī skaitā tādās programmās kā „Republikas ieguvums”, ko rāda Pirmajā kanālā, nopietni iesaistās teātru projektos. Pašlaik viņu repertuārā ir stilīgi, no visiem pilnīgi atšķirīgi, mūsdienīgu iestudējumu efektiem piesātināti muzikāli teatrāli uzvedumi, tādi kā „Blūzs galvā”, kas savulaik Rīgā izraisīja īstenu furoru un ko muzikanti Latvijas galvaspilsētā atkārtoti rādīs 20. oktobrī.

Šīs fantastiskās grupas mūziku nevar nosaukt par džezu tīrā veidā; tā ir krievu alternatīva aukstajam amerikāņu džezam, Pēterburgas mentalitātes caurstrāvots, ar kleizmera, franču šansona, krievu roka, kantri, angļu folka, pilsētnieciskās folkloras, blūza, salona svinga, melodiskā rečetatīva elementiem, ar Tarantino filmu muzikālajiem priekšnesumiem un Toma Veitsa kompozīciju kaverversijām. Andrejs Makarevičs par to teicis: „Billy’s Band var visu!” Pašlaik tā ir visvairāk pieprasītā grupa uz krievu rokdžeza skatuves, ar labi zināmo kontrabasista Billija Novaka mazliet aizsmakušo, neiedomājami valdzinošo balsi. Bez viņa šo burvīgo Pēterburgas džeza sajaukumu ar groteskas un sarkasma pieskaņu veido Antons Mateziuss (prātam neaptverama bajāna spēle), Andrejs Rižiks (ģitāras virtuozs) un Mihails Židkihs (lirisks līdz sāpēm un līdz asarām cietsirdīgs saksofons). Pēc pašu muzikantu trāpīga apzīmējuma viņu stils ir provocējošs „ekoloģiskais džezs visaugstākajā uzrāvienā”.

Vēl kāds ne mazāk nozīmīgs fakts: visu – no dziesmu sacerēšanas un albumu ierakstīšanas līdz uzvedumam un šova filmēšanai, vieskoncertu organizēšanai, oficiālā saita „Billy’s Band” veidošanai – dara viņi paši. Muzikanti viegli, nepiespiesti un talantīgi visiem pierādījuši, ka modelis DIY – do-it-yourself, kas savulaik apgrieza kājām gaisā rietumu mūzikas industriju, ir dzīvotspējīgs arī postpadomju telpā. Un neviens nešaubās, ka no grupas varam gaidīt jaunas dziesmas, jaunus sižetus, jaunus vizuālos un skatuviskos risinājumus. Bet arī tas, kas jau paveikts, ir tā vērts, lai noskatītos un noklausītos vēlreiz.

Un nav šaubu, ka jaunais albums sagādās patiesu baudījumu visiem šīs unikālās grupas cienītājiem.

 

 

2020
Май
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Sazināties

  • kā atrast


  • Adrese: Elizabetes iela 51-14
  • m.tālr.: +371 29111065
  • Tālr./fakss: +371 67226027

 

 

 

 

 

Latvijas Reitingi

Top.LV