?> Mūsdienu bērnu mūzikls Sanktpēterburgas valsts teatrālās mākslas Akadēmijas mācību teātra «Mohovajā ielā» aktieru izpildījumā «PASAKA PAR ZILONĪTI VAI KARAĻA SVIESTMAIZE»

Mūsdienu bērnu mūzikls Sanktpēterburgas valsts teatrālās mākslas Akadēmijas mācību teātra «Mohovajā ielā» aktieru izpildījumā «PASAKA PAR ZILONĪTI VAI KARAĻA SVIESTMAIZE»

E-mail Печать PDF

 

2011.gada 21.maijā, 12.00 Liepājā, Olimpiskais centrs

2011.gada 22.maijā, 12.00 Rīgā, Kongresu nams

2011.gada 23.maijā Ventspilī, Teātra nams ”Jūras vārti”

Izrādes ilgums ~ 1.30

Bilešu cenas: 4,5,7,8,10 Ls

Laiku pa laikam šajā burvīgajā mācību centrā, kura vienu no iestudējumiem Latvijas skatītājiem bija iespēja noskatīties martā (mūzikls «Šķipsniņas kaktiņos»), parādās izcili uzvedumi. Maksima Mihailova Iestudējums «Pasaka par zilonīti vai karaļa sviestmaize» ir viens no šādiem teātra šedevriem. Veidotāji apvienoja divas izcilas angļu rakstnieku pasakas vienā jautrā muzikālā uzvedumā: smieklīga opera «Karaļa sviestmaize» (G.Portnova librets pēc A.Milna sižeta) un luga «Ziņkārīgs zilonītis» pēc R.Kiplinga pasakas «Zilonītis» motīviem (K.Čukovska tulkojums).

Ziņkārīgs zilonītis – tas ir tas, kuram krokodils ir pieķēris degunu, padarot to par garu snuķi, bet niķīgs karalis – tas ir tas, kurš pieprasīja sviestmaizi apnikušās auzu putras vietā. Vienā brīdī viņiem abiem ir apnicis ierastais lietu sakārtojums, un viņi nolēmuši to mainīt. Doma, principā ir pilnīgi saprotama, sadzīviskā, un iestudējums to atspoguļo attiecīgi: neuzbāzīgi un bezbēdīgi, vienkārši un no visas sirds. Šeit ne viens nav centies kļūt gudrāks par angļu pasaku stāstītājiem, bet katrs ar prieku un asprātīgi stāstā viņu stāstus, dejo un dzied. Re, jautri lēkā sārtvaidze - piena tirgotāja, turpat skumjš karalis nakts kreklā un ar kroni galvā, kuram galīgi pretēji visiem noteikumiem brokastīs sagribējās sviestu; bet šeit ir govs, kurš uzvedas ar galma dāmas pašcieņu, un kuru ļoti sarūgtināja karaļa uzvedība...

Katram personāžam – savs firmas gājiens, savas neatkārtojamā maniere un savs mazais noslēpums. Piemēram, karaliene tirpst no marmelādes un karstasinīgi reklamē un iesaka to mazajiem skatītājiem, jo tas ir simts reizes labāks par mūsdienu košļājamām gumijām un «čupsiem». Govs visu mūžu ir vēlējies dziedāt, bet sakarā ar to, ka atrodas karaļa dienestā ir spiesta aprobežoties ar saksofonu, uz kura brīvajos brīžos uzspēlē skumjas dziesmiņas. Muzikālā iestudējumā mūzika ir visur – neliels «dzīvais» orķestris, kas ir paslēpies skatuves nomalē, ne tikai pavada vokālās partijas, bet gan atskaņo katru soli, žestu, skatienu.

Otrais cēliens attīstās karstajā savannā, kurā kuplā skaitā dzīvo daudzi kolorīti un jauki personāži. Šeit ir sapņaina nīlzirga mātīte un koķetais strauss, cildena žirafe un gari gara klinšu čūska. Un, protams, ziņkārīgais zilonītis. Ja-ja, tieši tas, kurš bāza savu degunu visās lietās, kamēr krokodils, noklikšķinot ar zobiem, nepadarīja to par garu snuķi. Studenti izrādījās sevišķi atjautīgi un radīja sev vienkārši neatkārtojumus kostīmus!

Šīs ir ļoti sirsnīgs, aizkustinošs un labsirdīgs uzvedums bērniem un pieaugušajiem. Pēc reālo mūzikas instrumentu norādījumiem, iemīļoto pasaku pazīstamās rindiņas lēkā un dejo, citādāk jaunā interpretējumā izskan jautrajos aktieru balsīs: te jocīga ātrruna, te gandrīz operas solo dziesma. Mūzika pārvalda šo teātra spēli, kurā pat karaļa kuņģis melodiski burbuļo.

Protams, ka viss beigsies labi: jauns zilonīša deguntiņš izrādās labāks par veco, karalis saņem kāroto sviestu, bet skatītāji – teicamu laba garastāvokļa porciju. Pasakains sižets, smalks humors, oriģinālā mūzika, jauno talantīgo aktieru ņiprais izpildījums... Kas vel ir vajadzīgs tam, lai bērni, mammiņas un papi, vecmāmiņas un vectētiņi gūtu patieso gandarījumu no teātra apmeklējuma?

 

2019
Август
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
  • Sazināties

  • kā atrast


  • Adrese: Elizabetes iela 51-14
  • m.tālr.: +371 29111065
  • Tālr./fakss: +371 67226027

 

 

 

 

 

Latvijas Reitingi

Top.LV